NB, NBE, NK, NKE, NBG, NBGE, NKG, NKGE

OPIS OGÓLNY

Pompy z wlotem osiowym firmy Grundfos to uniwersalne pompy nadające się do wielu różnych zastosowań, tam gdzie wymagana jest niezawodna i energooszczędna praca. Pompy z wlotem osiowym mają pięć głównych obszarów zastosowania: zaopatrzenie w wodę, podnoszenie ciśnienia i transport cieczy w instalacjach przemysłowych, HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) i nawadnianie.

Pompy Grundfos NB , Grundfos NBG to niesamozasysające, jednostopniowe pompy odśrodkowe z korpusem spiralnym oraz osiowym króćcem ssawnym, promieniowym króćcem tłocznym i poziomym wałem. Typoszereg NB/NBG składa się z pomp o krótkim sprzęgle, których główne wymiary są zgodne zarówno z normą EN733, jak i ISO2858.

Typoszereg Grundfos NK, Grundfos NKG składa się z pełnego zakresu pomp z długim sprzęgłem, które są w pełni zgodne zarówno z normą EN733, jak i ISO2858. Pompy te posiadają konstrukcję typu back-pull-out umożliwiającą demontaż silnika, sprzęgła, korpusu łożyskowego i wirnika bez konieczności demontażu korpusu pompy ani rurociągów.

ZAKRES PRACY

Maksymalna wydajność, Q: 1300 m3/h

Maksymalna wysokość podnoszenia, H: 250 m

Maksymalne ciśnienie robocze: 25 bar

Temperatura cieczy: -25 ÷ +180°C

 

ZASTOSOWANIE

  • Ciepłownie osiedlowe
  • Instalacje ciepłownicze dla bloków mieszkaniowych
  • Instalacje klimatyzacyjne
  • Systemy chłodzenia
  • Instalacje do mycia
  • Inne instalacje przemysłowe

 


ZAKRES STOSOWANIA

 

 

NB, NBE o prędkości obrotowej:

NK, NKE o prędkości obrotowej:

NBG, NBGE o prędkości obrotowej:

NKG, NKGE o prędkości obrotowej:

Karty katalogowe

Pobierz pełną specyfikacje PDF

NBG, NBGE, NKG, NKGE